О библиотеци Вести Програми Вук Алексић

Библиотека "Вук Алексић"

Сеоска библиотека школе у Високој

Људи у нашем крају воле да читају. Од како постоје школе са својим скромним, школским, библиотекама, они су свраћали и позајмљивали књиге. Године 2013. школа у Високој и омладина Високе и Бјелуше покренули су акцију за опремање библиотеке која ће бити на располагању и ђацима и мештанима. Опремљен је простор, пописан фонд књига и отпочела је са радом Сеоска библиотека школе у Високој "Вук Алексић". Скроман књижни фонд се веома брзо увећавао кроз поклоне добротвора. Сада библиотека поседује око 6000 веома квалитетних књига различитог садржаја.
    Основна активност библиотеке је развијање и неговање навике и уживања у читању и учењу код деце, мештана и наставника као и навике коришћења библиотеке током читавог живота. Својим фондом, библиотека "Вук Алексић" пружа прилику да се проналазе, стварају и користе информација у циљу стицања знања, познавања, развијања маште и уживања, а организовањем разних активности јача друштвену и културну свест средине.

ВЕСТИ

Програми